انواع گرانول از جمله مواد اولیه مورد نیاز صنایع تولیدی محسوب می شود. از بین انواع گرانول های کاربردی می توان به گرانول پلی استایرین ps اشاره کرد. که به صورت های مختلف در صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر انواع این نوع گرانول در بازار عرضه شده که از آن میان می توان به گرانول پلی استایرین معمولی اشاره کرد. از دیگر نمونه های این محصول گرانول پلی استایرین مقاوم و انبساطی می باشد. از کاربردهای این ماده می توان به صنایع وسایل الکترونیکی، لوازم ورزشی و عایق های برودتی اشاره کرد.

گرانول پلی استایرین ps چیست؟

پلی استایرین از جمله مواد اولیه مورد استفاده در صنایع تولیدی می باشد. که برای تهیه محصولات مختلف به کار می رود. پلی استایرین ساختاری شیمیایی متشکل از هیدروکربن و هیدروژن است. و در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد. از ویژگی های این ماده می توان به حالت کشسانی و انعطاف پذیر بودن آن اشاره کرد. از راهکارهای عرضه در بازار، ارائه آن به شکل گرانول می باشد. گرانول پلی استایرین متشکل از دانه های گرد و ریز پلی استایرین است، که جهت تولید محصولات حرارت می بیند. امروزه در صنایع تولیدی به عنوان مواد اولیه و به صورت گسترده بهره گرفته می شود.

بخش قابل توجهی از گرانول های پلی استایرین موجود در بازار حاصل از مواد بازیافتی می باشد. استفاده از مواد بازیافتی جهت تولید این گرانول مزایای متعددی به دنبال دارد. با بهره گیری از ضایعات پلی استایرین جهت تولید، می توان ضایعات پلی استایرین را به چرخه تولید بازگرداند. همچنین بهره گیری از ضایعات، کاهش هزینه های مواد اولیه مورد نیاز صنایع را نیز در بر دارد.

 

پلیمر

نحوه تولید گرانول های پلی استایرین ps

تولید پلی استایرین و ارائه آن به صورت گرانول مراحل مختلفی را شامل می گردد. در صنایع مربوطه برای تولید انواع این ماده از ترکیب اتیلن و بنزن بهره گرفته می شود. در ادامه اتیل بنزن تهیه شده طی فرایندی تخصصی هیدروژن گیری شده و استایرین به دست می آید. استایرین تهیه شده با بهره گیری از اکسیژن و طی فرآیند پلیمریزاسیون پلیمریزه گردیده است. و محصول نهایی که پلی استایرین است، برداشت می شود. محصول نهایی در صنایع مربوطه تبدیل به گرانول شده و در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد.

انواع گرانول های پلی استایرین ps در بازار

در حال حاضر در کارخانه های تولید گرانول، متناسب با نیاز صنایع مصرف کننده انواع گرانول با تنوع در کیفیت تهیه می شود. هر کدام از انواع این ماده دارای موارد مصرف خاص است. از این رو خریداران باید به این نکته توجه داشته باشند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نایلکس

مزایا و معایب

هر محصول اولیه مورد استفاده در صنایع از مزایا و معایبی برخوردار است. که خوب است به آن ها توجه نمود. از مزایای بهره گیری از انواع این ماده در تولید محصولات مختلف استحکام و مقاومت بالای آن در برابر فشار و ضربه می باشد. شفافیت نوری، جلا و برق، قابلیت شکل دهی و انعطاف پذیری مناسب از دیگر مزایای این ماده محسوب می شود. از طرف دیگر انواع گرانول با قیمت ارزان در بازار ارائه می گردد که به کاهش هزینه تولید کمک می کند. از آنجا که قطبیت این نوع گرانول کم است، می تواند به عنوان یک عایق خوب به کار گرفته شود. همچنین انواع پلی استایرین در برابر حلال های مختلف از جمله آب مقاومت بالایی دارد.

در عین کارایی بالای این ماده در تهیه محصولات مختلف، دارای ضعف و معایبی نیز می باشد. از بین معایب گرانول های پلی استایرین می توان به مقاومت پایین آن در برابر حرارت اشاره کرد. همچنین در مقابل برخی از مواد شیمیایی آسیب پذیر هستند. ضعف اصلی این ماده شکنندگی آن است که ایجاد محدودیت می کند. پایداری کم در برابر نور uv از دیگر معایب گرانول های پلی استایرین می باشد.

برای آشنایی بیشتر با کارخانه هانی فوم، به صفحه ما در آپارت و اینستاگرام مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.