ظروف یکبار مصرف بیرون بر

یکی از مهم ترین دغدغه های رستوران ها ظروف یکبار مصرف بیرون بر و ارائه غذا به مشتریان خود در خارج از رستوران است، این موضوع آنجایی اهمیت بیشتری پیدا می کند که مجموعه هایی به وجود آمده اند تا صرفا غذای بیرون بر ارائه دهند.

ظرف یکبار مصرف بیرون بر در انواع و جنس های مختلف موجود می باشد که هرکدام قیمت های متفاوتی نیز دارند و هر فرد با توجه به نیازی که دارد، نوعی از آن را برای استفاده انتخاب می کند.ظروف یکبار مصرف بیرون بر برای رستوران‌ها، کترینگ‌ها و سایر تهیه‌کننده‌های غذا مهم و ضروری است.

ظروف یکبار مصرف فومی یکی از پرمصرف ترین ظرف ها در رستوران ها هستند. که به دلیل کاربرد بالایی که دارند اکثرا استفاده می شود.به خاطر قیمت کمی که این ظروف دارند هزینه ها را به حداقل می رسانند.

 

ظروف یکبار مصرف بیرون بر

انواع ظروف یکبار مصرف بیرون بر

تقریبا تمام مجموعه های غذایی از اولین روز تاسیس خود نیاز به این ظرف ها را احساس می کنند. اما انتخاب از میان انواع ظروف یک بار مصرف بیرون بر گاهی کار چندان آسانی نیست.گروه تولیدی هانی فوم یکی از برترین تولیدکنندگان انواع ظرف غذا یکبار مصرف ps(ظروف فومی پلی استایرین) است. که با مجموعه های غذایی مختلفی همکاری داشته و توانسته رضایت مشتریان را جلب کند.

در این مقاله به بررسی انواع ظروف یکبار مصرف بیرون بر می پردازیم.

ظروف گیاهی یکبار مصرف

پیشنهاد دوست داران طبیعت استفاده از این ظروف است، چرا که از منابع گیاهی و تجدید پذیر ساخته شده اند و به دامان طبیعت باز می گردند.این ظروف قابلیت گرم شدن دارند و به راحتی می توان آنها را در ماکروویو و فریز گذاشت، اما ممکن است در حین گرم شدن مزه نشاسته موجود در ظرف به غدا منتقل شود. همچنین ممکن است روغن غذا را به خود جذب کند.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

این ظروف برای گرم نگه داشتن غذا بسیار مناسب است. بسیار با دوام است و برای سرو غذا بهترین کاربرد را دارد و به نسبت از هزینه خوبی برخوردار است.اما به هیچ عنوان نباید این ظروف را در ماکروویو بگذاریم چرا که آلمینیوم در دما زیاد آب می شود و امکان آتش سوزی هست همچنین اگر اتفاقی نیافتد غذای ما غیر قابل استفاده می شود. یکی دیگر از معایب این ظروف غیر شفاف بودن است.

ظروف فومی پلی استایرین یکبار مصرف

ظروف فومی پلی استایرین به سبب عدم تواناییشان در بازگشت به طبیعت مورد پسند دوست داران طبیعت نیست. با این وجود این محصول به جهت وزن سبک، هزینه کم و خواص عایق استثنایی همچنان در صنعت مواد غذایی در میان دیگر ظروف پیشتاز است. اما استفاده از این ظروف در داخل ماکروویو و فریزر به خاطر به خطر انداختن سلامت انسان‌ها توصیه نمی‌شود.

ظروف پلاستیک یکبار مصرف

این ظروف عموما شفاف هستند و غذا داخل آنها دیده می شود.یکی از کاربری ترین موارد استفاده این ظروف برای سالاد و میوه است. اما گرم کردن غذا داخل آن بسیار خطر ناک است و توصیه نمی‌شود. همچنین ظروف پلی استایرین برای محیط زیست خطر آفرین هستند و در هنگام دفع این مواد آلودگی زیادی تولید می شود.

ویژگی های انواع ظروف بیرون بر غذا

ویژگی های انواع ظروف بیرون بر غذا

امروزه به دلیل کمبود وقت و همچین افزایش ساعات کاری عموم مردم غذای خود را به صورت بیرون بر استفاده می کنند. پس لازم است به چند ویژِگی مهم در مورد بسته بندی و ظرف بیرون بر غذای رستوران ها اشاره کنیم:

  1. مواد تشکیل دهنده ظروف باید استاندارد باشد چرا که با غذا به طور مستقیم در ارتباط است.
  2. نباید در حین حمل غذا حرارت یا ضریه فرم و شکل ظروف یکبار مصرف بیرون بر را تغییر دهد.
  3. بهتر است برای جذب مشتری یه طرح خاص و متناسب با رستوران خود انتخاب کنید تا جذب مشتری را بالا ببرید.
  4. در هنگام تهیه ظروف بیرون بر بهتر است از تامین کننده با سابقه و مطمئن قرار داد ببندید تا در زمان در خواست محصول با عدم موجودی مواجه نشوید.
  5. با استخدام چند طراح متخصص برای خود برند سازی کنید و تا حد امکان از کپی کردن پرهیز کنید.
  6. سعی کنید از ظروفی استفاده کنید که در عین حفظ ظاهر قابلیت گرم شدن دوباره را داشته باشد.

 

با توجه به این که مصرف کننده چه استفاده ای از ظروف داشته باشد معنای بهترین ظرف تغییر می کند. در این مقاله با بررسی ظروف یکبار مصرف بیرون بر و انواع آنها سعی کردیم به مخاطب کمک کنیم تا بهترین گزینه را در انتخاب ظروف بیرون بر داشته باشیم تا از سلامت خود و دیگران محافظت کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.