سلفون

کلمه سلفون در نام گذاری بسیاری از محصولات پلاستیکی استفاده می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا مشخصات و انواع آن را نام ببریم. که شما به طور کامل با کاربرد های این محصول آشنا شوید.

انواع سلفون

سلفون استرچ:

این نوع برای بسته بندی در مرحله آخر پالت ها و تولیدات استفاده می شود. که دارای خاصیت کشسانی و چسبندگی است و باعث حفظ محصول از گرد و غبار و دیگر عوامل خارجی می شود.

سلفون حرارتی:

به دو نوع نایلون شیرینگ و شیرینگ  pvc تقسیم بندی می شود. برای نایلون شیرینگ یا همان پلاستیک حرارتی جمع شونده، می توان به پک های ۶ تایی آب معدنی اشاره کرد. همچنین برای نوع دوم، می توان پلاستیک های حرارتی کنترل تلویزیون را نام برد.

سلفون

خصوصیات مهم

برخی از ویژگی ها و خصوصیات این ماده که تاثیر زیادی در انتخاب این نوع بسته بندی وجود دارد، را بررسی می کنیم.

۱-شفافیت بسته بندی های سلفونی دلیلی بر فروش بیشتر کالا

یکی از دلایل اصلی استفاده از این نوع پلاستیک، شفافیت بالا به همراه درخشندگی است. که سبب بیشتر دیده شدن محصولات شما می شود. همچنین به عنوان یک بسته بندی شفاف و براق، برای افزایش میزان فروش محصولات تاثیر مستقیمی دارد .

۲-مقاومت و قابلیت دوخت پذیری بالا

در صنایع بسته بندی بعد از انجام دوخت، مرحله هوا گیری است. که با تخلیه هوا داخل بسته بندی به طور کامل اتفاق می افتد. در بسته بندی های نامناسب هنگام هواگیری، بسته بندی دچار مشکل از قسمت دوخت می شود .

اما مواد سلفونی به علت مقاومت و دوخت پذیری بالا، در برابر مکش هوا برای ایجاد خلع در بسته بندی مقاومت بسیار خوبی دارند. بنابراین سلفون امکان ایجاد خرابی در دوخت، در هنگام مکش هوا را به صفر می رساند .

۳-استقامت زیاد در برابر حرارت

در صنایع به علت وجود محیط  گرم در کارخانه، که به دلایل مختلفی مانند وجود دستگاه ها است. یا محیط هایی که بسته بندی را در برابر حرارت بالا قرار می دهند، بهترین و اولین انتخاب تولید کنندگان سلفون می باشد. چون این ماده مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد .

۴-قیمت بسیار مناسب بسته‌ بندی

سلفون یکی از محصولات قابل تولید با مواد اولیه پلی اتیلنی است. به طور کلی بسته بندی های پلی اتیلنی یکی از بهترین نوع های بسته بندی با مقاومت و هزینه بسیار پایین است.

سلفون

نحوه و مراحل تولید

در مرحله نخست تولید این محصول، مواد اولیه در کسودر و ماردون به علت حرارت بالا به شکل خمیری و مذاب در می آیند. سپس بعد از بیرون آمدن از قالب، به‌ وسیله آب افت حرارتی بالایی پیدا می کنند. این تغییر دما با سرعت بسیار بالا دلیلی بر شفافت بالا بسته بندی و کیسه های سلفونی است .

کاربرد

همانطور که گفتیم، این ماده یک محصول واحد نیست بلکه دارای مشتقات زیادی می باشد. از همین رو نمی توان کاربرد سلفون را به یک صنعت محدود کرد. چون وسعت کاربرد این محصول بسیار بالا است. به طوری که هر روز به نحوه های مختلف با بسته بندی های گوناگون این محصول در ارتباط هستیم .

سلفون های بسته بندی با روش های تولید گوناگون، برای کاربرد های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل برای انتخاب بهترین مورد سلفون، باید اول به نیاز خود و خواص انواع پلاستیک دقت کنید.

در ادامه با برخی از کاربردهای این کالا به طور کلی آشنا می شویم.

  • کاور های  cd
  • بسته‌ بندی مواد غذایی، خشکبار، گل‌ و …
  • پلاستیک های لب چسبدار
  • سلفون های پاکتی مناسب بسته بندی های شخصی فروشگاهی
  • روکش‌ پلاستیکی یکبار مصرف میز منازل و رستوران‌ ها
  • پوشش کتاب‌، جزوات مجله ها و …
  • و…
سلفون

چسب های نواری بر پایه مواد اولیه سلفونی

یکی از محصولات پر استفاده در زندگی روزمره، چسب های نواری است. که در ابعاد و طول های مختلفی تولید و بهره برداری می شود.

قیمت سلفون

قیمت سلفون شیرینگ، سلفون استرچ و سلفون مواد غذایی با یکدیگر متفاوت است. که بر اساس قیمت مواد اولیه پتروشیمی محاسبه می شود که هر لحظه در حال تغییر است .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.