راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی

در این مقاله قصد داریم به معرفی راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی بپردازیم و تجربه خرید را برای شما شیرین تر کنیم. با مطالعه این مطلب خواهید دید بررسی چه ویژگی هایی در حین خرید ظرف یکبار مصرف فومی دارای اهمیت است و چه نکاتی را در حین خرید حضوری و یا اینترنتی باید رعایت کرد.

ظروف یکبار مصرف امروزه به دلیل تنوع در طراحی و راحتی در سرو و مصرف بسیار محبوب واقع شده اند. دیگر علاوه بر مجالس و مراسمات، در مهمانی های خانوادگی با جمعیت کم نیز استفاده از این ظروف به وفور به چشم می آید. در ماه های محرم و رمضان نیز برای پخش نذورات از این ظروف کمک گرفته می شود. بسیار مهم است که این ظروف دارای اسانداردهای بهداشتی باشند. در واقع سلامت انسان مستقیما با کیفیت آن ها ارتباط دارد. هرگونه خرید بی کیفیت و استفاده نادرست این ظروف موجب به خطر انداختن سلامت آدمی خواهد بود. با مقاله راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی همراه ما باشید.

نکات طلایی که باید قبل از خرید به آن ها توجه کنید

در ادامه به اصلی ترین نکاتی که به عنوان راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی نیاز دارید می پردازیم. برای خرید ظروف یکبار مصرف فومی به نوع پلیمر، شماره پروانه ساخت و علامت اختصاری حک شده روی بدنه این ظروف توجه کنید. جهت چرخش اضلاع مثلث باید در جهت عقربه های ساعت باشد. معمولا خریداران ظروف یکبار مصرف را به تعداد تهیه می کنند و همه به کارتن آن ها که مشخصات روی آن درج شده است دسترسی ندارند. از این رو بهتر است در حین خرید به اطلاعاتی که روی خود محصول است دقت کنید.

 

راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی

 

توجه داشه باشید که طبق بیانیه وزارت بهداشت ظروفی با علامت pvc حک شده روی بدنه، ممنوع هستند. همچنین ظروفی که علامت ps دارند یا عددی که داخل مثلث نوشته شده است ۶ باشد محدودیت افزایش دمای بیشتر از ۶۵ درجه را دارند. در انتهای مقاله راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی با علائم اختصاری که رو انواع ظروف یکبار مصرف درج می شود بیشتر آشنا خواهید شد.

نکته دیگری که طبق راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی باید به آن توجه شود این است که در هنگام خرید اگر ظروف یکبار مصرف را جلوی نور بگیرید نباید حالت رگه رگه یا لکه های تیره داشته باشد.

دارا بودن پروانه بهداشت

تمامی ظروف یکبار مصرف فومی باید دارای پروانه بهداشتی ساخت و یا ورود معتبر و تحت نظارت مسئولین فنی پخش و توزیع شوند و یکی از اصلی ترین نکاتی که خریدار در حین خرید باید به آن توجه کند دارا بودن شماره پروانه ساخت است. در واقع کارخانه تولید ظروف یکبار مصرف باید پروانه ساخت و مجوز بهداشتی را دارا باشد که بدین معناست که کارخانه از مواد اولیه مرغوب و استفاده می کند.

توجه در خرید ظروف رنگی

طبق راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی، ظروف یکبار مصرف توانایی و پتانسیل بالایی در نگهداری رنگ ها ندارند؛ از این رو در هنگام خرید ظروف رنگی با دقت بیشتری عمل کنید.با سرو مواد غذایی گرم احتمال ترکیب شدن رنگ ظرف با غذا وجود دارد. تغییر رنگ ظروف یکبار مصرف نشان دهنده استفاده از مواد اولیه نامرغوب است.

نکات مهم بعد از خرید ظرف یکبار مصرف فومی

در این بخش  از راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی به اصلی ترین نکاتی که به عنوان بعد از خرید ظروف یکبار مصرف فومی نیاز دارید می پردازیم.

 

نکات بعد خرید در راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی

عدم نگهداری طولانی مدت غذاهای گرم

در مقاله راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی آمده است که طبق پیشنهاد عباس شاکر، رئیس اداره غذا با منشا دامی و دریایی اداره کل فراورده های غذایی و آشامیدنی، بهتر است از ظروف یکبارمصرف برای نگهداری طولانی مدت غذاهای گرم و اسیدی استفاده نشود و در حین سرو غذا با دمای پایین تر در ظروف کشیده شود. در واقع با سرو غذاها با دمای بسیار بالا در ظروف یکبارمصرف مواد آلی و ترکیبات شمیایی دیواره داخلی ظرف با ماده غذایی داخل آن ترکیب می شود و مشکلات گوارشی به مرور زمان ایجاد می کند. همچنین از قرار دادن این ظروف در نور مستقیم و گرم اجتناب کنید.

عدم گرم کردن غذا در ظروف یکبارمصرف

طبق مقاله راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی برای گرم کردن مجدد غذا در ماکروویو یا سایر دستگاه ها از ظروف یکبارمصرف استفاده نکنید. گرما دادن به این ظروف موجب می شود پلیمر ها با ماده غذایی ترکیب شود.

عدم استفاده طولانی مدت و مکرر

استفاده به دفعات از ظروف یکبارمصرف امری رایج بین کاربران شده است؛ اما باید توجه داشته باشید که این ظروف برای یک بار مصرف طراحی شده اند و استفاده طولانی مدت و مکرر از کیفیت آن ها می کاهد. ظروف یکبار مصرف می توانند آلرژی زا باشند و موجب بیماری انسان شوند. در بخش بعدی از راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی به نحوه خرید های اینترنتی می پردازیم.

چه نکاتی را باید در خرید اینترنتی ظروف یکبار مصرف فومی رعایت کرد؟

با گسترده شدن شبکه وب، خرید های اینترنتی از فروشگاه اینترنتی ظروف یکبار مصرف نیز بیشتر از قبل محبوب واقع شده اند. در واقع با خرید اینترنتی امن، شما نه تنها در وقت خود استفاده بهینه را برده اید بلکه در کاهش هزینه و آلودگی هوا نیز نقش دارید. شبکه ها اجتماعی مثل اینستاگرام و وبسایت های فروشگاهی از جمله پلتفرم های خرید اینترنتی به حساب می آیند.

 

راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی_ اینترنتی

 

راهکارهایی وجو دارد که با دقت بر آن ها می توانید از خرید خود اطمینان بیشتری حاصل کنید. از جمله این راهکار ها می توان به استفاده از درگاه پرداخت های امن شاپرک در حین خرید از سایت ها و توجه به سابقه پیج، بازخورد ها و تولید محتوای آن در خرید های اینستاگرامی اشاره کرد.

صفحه اینستاگرام هانی فوم  در این زمینه جلب رضایت شما و اطمینان از خرید خود تلاش کده است. در هایلایت های پیج می توانید با خط تولید، کارخانه و محصولات به صورت ملموس آشنا شوید. همچنین مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. در ادامه راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی با علائم اختصاری درج شده روی ظروف یکبار مصرف بیشتر آشنا می شوید.

 

ر راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی_ اینترنتی

علامت های اختصاری درج شده روی ظروف یکبار مصرف نشان دهنده چیست؟

طبق راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی هر کدام از علائم حک شده روی بدنه ظروف، معنا و ویژگی هایی را شامل می شود که به معرفی هرکدام از آن ها می پردازیم.

 

علامت های راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی

علامت اختصاری pp

pp درج شده مخفف Polypropylene (پلی پروپلین)  است. برای نگهداری مواد غذایی گرم مناسب است. در لیوان های یکبار مصرف و ظروف ماست کاربرد هایی از آن دیده می شود.

علامت اختصاری ps

ps درج شده مخفف Polystyrene (پلی استایرن)  است. استفاده از ظروف با این علامت برای نگهداری مایعات و مواد غذایی داغ، سرطان زا و  ممنوع است.

علامت اختصاری LDPE

LDPE درج شده مخفف Low-Density Polyethylene (پلی اتیلن کم چگالی)  است. این ظروف قابل انعطاف است و برای سرو سس و شیر استفاده می شود.

علامت اختصاری HDPE

HDPE درج شده مخفف High-density Polyethylene (پلی اتیلن با چگالی بالا)  است. این ظروف تحمل دمای بالا را دارند.

علامت اختصاری PET

این ظروف از  پلی اتیلن هستند و معمولا برای نگهداری آب استفاده می شود و تحمل گرما و حتی نور مستقیم خورشید را ندارند.

ظروف گیاهی

ظروف یکبار مصرف گیاهی که تایید شده وزارت بهداشت می باشد نه تنها برای انسان بلکه به محیط زیست هم آسیبی وارد نمی کنند.

خرید ظروف یکبار مصرف فومی به صورت عمده

کارخانه هانی فوم تولید کننده عمده ظروف یکبار مصرف فومی در شرق کشور است. بیشتر تمرکز این کارانه روی فروش عمده انواع ظروف یکبار مصرف فومی و صادرات آن ها می باشد. راه های ارتباطی با مشاوران هانی فوم در بخش تماس با ما سایت هانی فوم آمده است. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت انواع ظروف یکبار مصرف فومی با شماره ۳۴۸۳ ۳۱۳ ۹۱۵ ۹۸+ تماس بگیرید. مفتخریم که تا انتهای مقاله راهنمای خرید ظروف یکبار مصرف فومی همراه ما بودید و با اصلی ترین توصیه های خرید ظروف یکبار مصرف آشنا شدید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.