قیمت ظرف یکبار مصرف فومی درب دار

ظروف یکبار مصرف چیست؟!

امروزه دغدغه‌ها و مشکلات موجود در زندگی افراد رو به افزایش است. با توجه به این موضوع برای سریع‌تر راه افتادن کارها افراد از ظرف یکبار مصرف کمک می‌گیرند. طبق گفته ویکی پدیا ظروف یکبار مصرف، ظروفی ساخته شده از موادی مانند کاغذ، پلاستیک و یا مقوا هستند. این ظروف به شکل‌های مختلفی مانند لیوان، دیس، بطری و بشقاب وجود دارند.

دلیل ساخت این ظروف راحتی بشر بوده است. زیرا این ظرف‌ها نشکن هستند. همچنین به علت سبکی حمل آن‌ها آسان‌تر است. و مهم‌ترین نکته اینکه نیاز به شستن ندارند. در این بین ظرف یکبار مصرف فومی درب دار از محبوب‌ترین و معروف‌ترین آن‌ها است. در ادامه به بررسی ظرف یکبار مصرف فومی درب دار، قیمت و کیفیت آن خواهیم پرداخت.

ظروف یکبار مصرف فومی چیست؟!

ظروف یکبار مصرف فومی چیست؟!

ظروف یکبار مصرف فومی بعد از جنگ جهانی دوم توسعه یافتند. قابلیت‌های مختلف این ظروف به عنوان مثال در آمدن به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف، این ظروف را بین مردم بسیار محبوب کرده است. این ظروف یکبار مصرف در بسته بندی‌های مواد غذایی مانند بستنی و همچنین بسته بندی نوشیدنی‌ها مانند قهوه استفاده می‌شود. شما می‌توانید مزایا و معایب مربوط به ظروف یکبار مصرف فومی را در مقاله دیگر ما ببینید.

اگر بخواهیم به دیگر ویژگی‌های این ظروف اشاره کنیم می‌توان به عایق بودن در برابر گرما، ضد ضربه و سبک بودن آن‌ها اشاره کنیم. همچنین در ساخت این ظروف از مواد پلی استایرن که از معروف‌ترین مواد تشکیل دهنده ظروف یکبار مصرف است استفاده می‌شود. در ادامه درباره ظرف یکبار مصرف فومی درب دار صحبت می‌کنیم.

ظروف یکبار مصرف فومی درب دار

ظرف یکبار مصرف فومی نوعی از ظروف یکبار مصرف است که به دلیل ظاهر فوم مانند آن به ظروف فومی معروف شده است. ظرف غذا یکبار مصرف فومی درب دار از معروف‌ترین آن‌ها است. شما حتما این نوع ظرف‌ها را در پخش نذری دیده‌اید. به دلیل درب داشتن این ظروف، مواد غذایی درون آن‌ها مدت زمان بیشتری گرم خواهد ماند.

انواع ظروف یکبار مصرف فومی درب دار

انواع ظروف یکبار مصرف فومی درب دار

این ظروف انواع مختلفی دارند. از انواع ظرف یکبار مصرف فومی درب دار می‌توان به ظروف، تک پرسی، دو پرسی، پیتزا، همبرگر و دو خانه اشاره کرد. با توجه به محل استفاده، می‌توانید از انواع مختلف ظرف یکبار مصرف درب دار استفاده کنید. ظرف‌های فومی درب دار معمولا یک تا دو زبانه دارند که برای بستن درب آن‌ها استفاده می‌شود. از ظروف فومی تک پرسی معمولا برای نگهداری برنج استفاده می‌شود. اما اگر می‌خواهید به عنوان مثال برنج و خورشت باهم مخلوط نشوند می‌توانید از ظروف فومی دو پرسی استفاده کنید.

قیمت ظرف یکبار مصرف فومی درب دار

با توجه به کارخانه تولید کننده و مواد اولیه استفاده شده در ساخت ظروف یکبار مصرف قیمت آن‌ها متغیر خواهد بود. شما می‌توانید قیمت این ظروف را در سایت ما مشاهده کنید. اما به طور کلی ظروف یکبار مصرف فومی درب دار دو پرسی با توجه به اندازه، قیمت مناسب‌تری دارند.

کیفیت ظروف یکبار مصرف فومی درب دار

کیفیت ظرف یکبار مصرف فومی درب دار

مانند تفاوت قیمتی که ظروف یکبار مصرف دارند. از نظر کیفیت هم باهم متفاوت هستند. با توجه به مواد اولیه استفاده شده در تولید این ظروف کیفیت آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. هرچه مواد اولیه بهتر و مرغوب‌تر باشد کیفیت ظروف بهتر خواهد بود. از دیگر عوامل موثر بر کیفیت ظروف یکبار مصرف می‌توان به استحکام بالای این ظروف اشاره کرد. بنابراین از نظر استحکام، ظروف نباید زمان جا به جایی مواد غدایی پاره شوند.

همچنین استاندارد بودن ظروف هم از نکات دیگری است که در کیفیت ظروف تاثیر دارد. بنابراین استاندارد‌های مربوط به طول، عرض و ارتفاع باید رعایت شوند. رنگ این ظروف هم می‌تواند نشان دهنده میزان کیفیت این ظروف باشد. رنگ سفید و شفاف نشان دهنده کیفیت خوب و مرغوب این ظروف است. در حالی که اگر رنگ این ظروف کدر باشد نشان از کیفیت پایین ظروف است.

از طرفی درب دار و بدون درب بودن ظروف یکبار مصرف نیز در قیمت و کیفیت آن‌ها موثر است. به طور کلی ما ظرف یکبار مصرف فومی درب دار را از باقی آن‌ها با کیفیت‌تر می‌دانیم.

سخن آخر

درست است که استفاده از ظروف یکبار مصرف به خصوص ظروف یکبار مصرف فومی درب دار، کارهای روزمره افراد را بسیار آسان کرده است. اما در استفاده از این ظروف باید نکات بهداشتی و زیست محیطی نیز رعایت شود. در این زمینه نیاز به فرهنگ سازی درباره ظروف یکبار مصرف است. که ما قبلا این مورد را بررسی کردیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.